Campings Veneto

Campings VenetoCampings Veneto zijn populair als vakantiebestemming door een fascinerende natuur met afwisselend karakter: Mooie bergen, bossen, meren, wijngaarden en brede zandstranden maken Veneto tot een aantrekkelijke regio om vakantie te vieren. Dit schilderachtige landschap herbergt levendige badplaatsen en een flinke dosis cultuur. De trekpleister binnen Veneto is het Gardameer, het grootste en schoonste meer van Italië. Andere populaire bestemmingen zijn de Dolomieten en de lagune bij Venetië. Veneto is daardoor een ideale Italiaanse vakantiebestemming met een geheel eigen charme.

Aanbieders Camping Vakanties in Veneto
Luxe kampeervakanties in Europa Vacanceselect is specialist en voorloper op glampinggebied en bied gezinsvakanties aan in heel Europa!

Bekijk de campings in Veneto (71)

Camping Lido Veneto

Camping Lido

Bibione Mare, Campings Veneto
Richtprijs €41 hoogseizoen
Meer info  Bezoek campingwebsite
Camping Serenella

Camping Serenella

Bardolino, Campings Gardameer
Richtprijs €45 hoogseizoen
Meer info  Bezoek campingwebsite
Camping Cisano

Camping Cisano – San Vito

Bardolino, Campings Gardameer
Richtprijs €47 hoogseizoen
Meer info  Bezoek campingwebsite

Camping Capalonga

Bibione Mare, Campings Veneto
Richtprijs €51 hoogseizoen
Meer info  Bezoek campingwebsite
Camping Il Tridente

Camping Il Tridente

San Michele al Tagliamento, Campings Veneto
Richtprijs €55 hoogseizoen
Meer info  Bezoek campingwebsite
Alle campings in Veneto

Camping in Veneto

Camping in VenetoIn Veneto kunt u relaxen op het strand, verschillende watersporten beoefenen op het meer of wandelen door de omliggende bergen, het is allemaal mogelijk. Langs het Gardameer en de Adriatische kust zijn vele kampeerterreinen waar u uit kunt kiezen. Van familiecampings tot luxe bungalowparken. Voor elk wat wils.

Een van de belangrijkste plaatsen in Veneto is natuurlijk de hoofdstad Venetië. De stad ligt in het noordoosten van Italië aan de Adriatische Zee, tussen de monding van de Po en de Piave. De Venetiaanse grachten zijn wereldwijd beroemd. Alle grachten in Venetië hebben een verbinding met het hoofdkanaal, het Canal Grande, dat Venetië in twee helften opdeelt.

Het meest bekende vervoersmiddel in Venetië is de gondel. Hier moet u zeker een keer gebruik van maken. Hoewel de gondel vandaag de dag merendeels gebruikt wordt door toeristen, doet ze ook nog steeds dienst bij bijzondere gelegenheden, zoals officiële plechtigheden, bruiloften of begrafenissen. De bestuurder van de gondel, de Gondolero, voert u door de smalle grachten die als straatjes door heel Venetië lopen.

Camping in VenetoWie een vakantie in Veneto doorbrengt zal zich uitstekend vermaken en genieten van water, cultuur, zon, historie, vertier, mooie natuur en romantiek. Met aan de ene kant de grillige bergen en aan de andere kant de laagvlaktes, is dit letterlijk en figuurlijk een regio met vele perspectieven. ’s Winters kan hier het element sneeuw aan toegevoegd worden, want dan hebben de wintersportliefhebbers in de Dolomieten vele mogelijkheden op het gebied van skiën, langlaufen en snowboarden.

Bekende steden die u tijdens uw vakantie kunt bezoeken naast Venetië zijn Vicenza, Padova en Verona. Tevens is Veneto een zeer belangrijke wijnprovincies binnen Italië en één van de productiefste wijnregio’s van Italië. Het strekt zich uit van het Gardameer tot voorbij Venetië aan de Adriatische kust. Behalve een indrukwekkende hoeveelheid witte wijntjes, worden hier imponerende Amarone’s, fruitige Valpolicella’s, bruisende Prosecco’s en frisse Soave’s geperst. De beste wijnen komen uit het Westen, uit de wijngaarden rond Verona. Dus sluit uw vakantie op een camping in Venetië af met een lekkere maaltijd en een goed glas wijn.

Campings  Veneto

Steeds meer toeristen ontdekken Veneto. Dit komt vooral door zijn prachtige natuur, mooie bergen, bossen, en natuurlijk de zandstranden en prachtige steden. Dit zijn goede ingrediënten om u vakantie in Veneto te vieren. De regio Veneto kent in het noordelijk gedeelte de Dolomieten met zijn bergen en hoe zuidelijker men gaat hoe vlakker het landschap. Dit vooral langs de kust. Het bekendste meer in Veneto is het Gardameer en de steden om eens te bezoeken zijn Verona, Padova, Vicenza en natuurlijk mag Venetië niet vergeten worden.Camping veneto

De grootste attractie van Veneto is natuurlijk de stad Venetië met zijn bekende San Marcoplein. Toeristen gaan hier te voet via kleine straatjes, over bruggen of via een gondel om zo de mooie stad te bekijken. Ook aan natuur is geen gebrek. De Dolomieten werden onlangs toegevoegd aan de UNESCO wereld erfgoedlijst en is dus ook voor wintersportliefhebbers ideaal. Een vakantie doorbrengen in Veneto betekent, veel vermaak voor jong en oud, met zon, zee, cultuur en mooie natuur. En dit alles langs een kust die schilderachtig is met zijn prachtige badplaatsen met vele bezienswaardigheden.

Strandvakanties Veneto

campings VenetoAls u houdt van vakantie met strand, zon en water dan zit u goed op een camping in Veneto. Voor een strandvakantie kunt u terecht aan de Costa Veneta. Hier bevinden zich brede amberkleurige zandstranden. De kust loopt langzaam af in de zee, dus zeer geschikt voor gezinnen met kinderen. En voor de watersporters zijn er ongekend veel mogelijkheden om een sportieve vakantie te vieren. Maar u kunt ook gewoon heerlijk zwemmen en luieren, oftewel het echt la dolce far niente dat u enkel in Italië vindt. Verder in het binnenland vindt u het Gardameer, het grootste en schoonste meer van Italië. Ook hier zijn mooie stranden om u vakantie onvergetelijk te laten zijn.

 

Weer en klimaat in Veneto

Jan.Feb.Maa.Apr.MeiJuniJuliAug.Sep.Okt.Nov.Dec.
Maximum temperatuur681217212527272419128
Minimum temperatuur1251014171918161173
Water temperatuur9810131721232421181411
Uren zon per dag3456891087533
Dagen met neerslag667988775798
Luchtvochtigheid817775757374717275777981

 

Reizen Veneto

Als u met de auto afreist naar de Veneto dan moet u ongeveer 1300 kilometer rijden (gemeten vanaf Utrecht). U kunt zowel via Zwitserland en Milaan rijden, maar ook via Oostenrijk (de Brennerpas). Vervolgens gaat u verder in de richting van Verona alvorens aan het laatste stuk naar uw bestemming te beginnen.

Als u naar de Veneto wilt vliegen is het natuurlijk handig dat deze provincie meerdere internationale vliegvelden heeft, namelijk in Venetië (Marco Polo Airport), Treviso en Verona. U heeft de keuze uit meerdere vliegmaatschappijen die deze vliegvelden aandoen en die vanaf diverse vliegvelden in de buurt vertrekken. Maar ook als u vliegt naar Bergamo of Triest bent u vervolgens snel in de Veneto. veneto

 

Op vakantie naar Veneto, Andiamo!

Tijdens uw vakantie kunt u genieten van de kust vlakbij Venetië, maar ook meer landinwaarts bij het Gardameer. Voor de meer actiever vakantieganger is een vakantie in de Dolomieten een aanrader. In deze regio zijn veel kindvriendelijke campings, dus ideaal geschikt voor gezinnen. Een vakantie bij het strand is een echte vakantie waar u kunt genieten van de Italiaanse sfeer vanuit een luie stoel. Dus een vakantie met vele mogelijkheden.

Veneto is een regio in Italië die grenst aan Oostenrijk, Friuli-Venezia Giulia, Emilia-Romagna, Lombardije, Trentino-Zuid-Tirol en de Adriatische Zee. De regio strekt zich uit van de Alpen in het noorden tot de rivier de Po in het zuiden. In het westen wordt de Veneto begrensd door het Gardameer en de rivier de Mincio, in het oosten door de Adriatische Zee en de rivier de Tagliamento.

De regio is in drie stukken te verdelen: De bergen, de laagvlakte en de kuststrook. De Dolomieten en de zuidelijke Karnische Alpen behoren deels, met Cortina d’Ampezzo en Belluno, tot de Veneto. De laagvlakte met de steden Venetië, Verona en Padova is een belangrijk landbouwgebied. Het grootste deel van de kust wordt in gevormd door de lagunes van Venetië en de delta van de Po. Het oostelijk deel van de kust met de veelbezochte badplaatsen Jesolo, Bibione en Caorle is rijk aan zandstranden.

De hoofdstad van Veneto is Venetië en de regio wordt hier dan ook vooral aan gelinkt. Dat is ook wel terecht, want door de enorme bloei van de Dogenstad in de middeleeuwen is haar invloed op de hele regio zeer groot geweest. Venetië werd dankzij haar ligging en handelscontacten een wereldmacht en ze bracht ook in de andere steden van Veneto veel rijkdom en cultuur. Tegenwoordig is Veneto een welvarende regio met het toerisme en de meubel- en textielindustrie.

venetoDe oostoever van het Gardameer bevindt zich in deze regio met plaatsjes als Garda en Bardolino. Met een kabelbaan kan men naar de 1745 hoge top van de Monte Baldo gaan met een geweldig uitzicht. In het zuidoosten van het Gardameer liggen de gezellige dorpjes Peschiera en Lazise met volop watersportmogelijkheden. Iets verder van het meer liggen steden als Verona en Padova, absoluut het bezoeken waard.

Gastronomen komen ook aan hun trekken. In Veneto wordt beweerd ze dat ze daar de Polenta, de Carpaccio en de Tiramisù hebben uitgevonden. Ook zeer belangrijk is de wijnproductie met gewaardeerde wijnen als de rode Bardolino en Valpolicella, de witte Soave en Pinot Grigio. Prosecco’s komt ook uit Veneto en ook de grappa heeft hier zijn bakermat.

Bekijk alle Campings in Veneto

Aanbieders Camping Vakanties in Veneto
Luxe kampeervakanties in Europa Vacanceselect is specialist en voorloper op glampinggebied en bied gezinsvakanties aan in heel Europa!